Strhnout z kauce ušlé nájemné

uživatel
fan_tomas
17.4.2021
Odstěhoval se mi nájemník a zjistil jsem že docela dost zničil linku. Strhnu mu to z kauce. Jenže než se to opraví, zůstane mi byt tak měsíc bez nájemníka. Můžu mu z kauce strhnout třeba i to jedno nájemný? Dík Tomáš
uživatel
JiriX
18.4.2021
myslím že se to nesmí, ale někdo třeba nevrátí celou kauci a prostě řekne že je to kvůli zničené lince.
uživatel
miguel
18.4.2021
V takovým případě se ušlý nájemný po nájemníkovi vymáhat nedá a nejde to ani strhnout z kauce.

@JiriX: Pokud něco strhneš z kauce, tak musíš jasně rozůčtovat kolik a za co. Takže za zničenou linku si řekneš určitou částku a ta může bejt vyšší nebo nižší než kauce. Pak doplácíš buď ty nebo doplácí nájemník. Pokud bys nájemníkovi prostě nevrátil kauci a neměl to jasně podložený, tak může nájemník klidně vymáhat vrácení kauce u soudu. Asi by z tebe nakonec stejně nic nedostal, ale tahej se s nějakým blbem po soudech.
uživatel
Mišánek
18.4.2021
Takový lidi nepodporovat. Nedokázal ani včas nahlásit, že se mu podařilo linku zničit. Takovýmu paku bych kauci nevracela a pochybuju že bude něco vymáhat.
uživatel
fan_tomas
18.4.2021
Jde mi spíš o to jestli se to může podle zákona.
uživatel
kajik
18.4.2021
Nemělo by se to.
uživatel
Radim
18.4.2021
záleží jak je nastavená smlouva. Mám tam klauzuli že musí předat byt vymalovaný a bez závad. Jinak automaticky pokuta ve výši nájmu, plus úhrada faktury za firmu co byt uvede do perfektního stavu.
uživatel
fan_tomas
19.4.2021
Díky. Napsal jsem mu, že mě zničená linka bude stát v celkovém součtu víc než je jeho kauce. Že teda pokud souhlasí, tak mu nevrátím kauci ale další peníze po něm chtít nebudu. Tak jsem zvědav co na to odpoví.