Jak komunikujete s nájemníkem? Poštou, telefonicky, mailem, ...

uživatel
mara77
Před 21 dny
Ahoj, zajímalo by mě přes co komunikujete s nájemníkem, například telefonicky, mailem, poštou, sms? Co je lepší?

Mám dva byty a chci kupovat další. Doteď jsem dával nájemníkům na sebe mobil, ale někdo třeba furt otravuje a vymejšlí si blbosti.

Zase mi přijde blbý těm lidem nedat žádnej přímej kontakt, protože když se jim třeba něco v bytě rozbije, tak se nebudou mít na koho obrátit.

A přijde mi, že když jim poskytnu třeba mail, tak budou stejně někteří otravovat, akorát to bude přes mail místo přes telefon.
uživatel
kajik
Před 21 dny
Telefonicky, abych se včas dozvěděl o problémech a vadách, je to i pohodlnější pro nájemníka. Poštou jen pokud je nájemník problémový a nechce se odstěhovat (příprava pro výpověď)

Většinou o těch lidech třeba rok nevím. Měl jsem ale párkrát i nájemníky, kteří volali nebo psali třeba každý druhý den. Přijde mi, že to je předzvěst nějakého problému. Pokud je člověk psychicky v pohodě, tak tohle nedělá. Většinou to pak dopadlo tak, že dotyčný nezaplatil nájem, nebo si na něj začali lidi stěžovat třeba kvůli hádkám nebo kvůli hygienickým problémům. To už je pak na výpověď nebo minimálně na neprodloužení smlouvy.
uživatel
Radim
Před 15 dny
Dřív jsem dával na sebe nájemníkům telefon. Teď už mám správce, který za mě vyřídí devadesát procent hovorů. Správce má i whatsapp takže mu nájemníci můžou poslat fotku závady nebo udělat třeba videohovor.
uživatel
mara77
Před 14 dny
Ok, takže budu dál nechávat telefon. Whatsapp taky mám, ale nájemníci to zatím nevyužívají. Díky Mára
uživatel
Radim
Před 14 dny
@mara77:

Myslím, že musíte tu konverzaci přes whatsapp zahájit sám. Nájemníci si většinou nejsou jistí, jestli vám můžou nebo nemůžou přes whatsapp psát dokud jim sám nenapíšete.